Bansko, Bulharsko

Bansko je najväčší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci zimný rezort na Balkánskom polostrove a funguje ako stredisko zimných športov medzinárodného významu. Mimo zimnej sezóny funguje ako východiskový bod a turistické centrum pre pohorie Pirin. Bansko je bohaté na kultúrne pamiatky, celkovo až okolo 150 stavieb má priznaný štatút kultúrnej pamiatky. V meste sú pomerne dobre zachované miestne tradície, folklór a tradičná miesta kuchyňa. Nachádza sa tam aj niekoľko múzeí a obľúbené sú aj termálne minerálne kúpele v susednom blízkom meste Dobrinište. 

Bansko sa nachádza v Blagoevgradskej oblasti, blízko je Národný park Pirin.

Lyžiarske stredisko Bansko

Bansko Ski Area je jedným z najznámejších a najmodernejších zimných športových centrier vo východnej Európe. Oblasť je spojená 16 vlekmi, ponúka pestrý výber zjazdoviek s celkovou dĺžkou 48 km a nachádza sa v nadmorskej výške až do 2 560 m.

Lyžiarsky areál je rozdelený do troch lyžiarskych staníc, ktoré sú vzájomne poprepájané zjazdovkami. Do stanice Shiligarnika sa dostanete pohodlne priamo z vrcholu cez mierny zjazd. Odtiaľto sa podľa potreby môžete dostať troj alebo štvorsedačkovou lanovkou opäť na vrchol alebo na zjazdovky prostrednej stanice Chalin valog. Do tretej stanice Bunderishka polyana sa dostanete cez dlhý zjazd do údolia zo stanice Shiligarnika. Zjazd do údolia meria 7,5 km a raz týždenne je osvetlený kvôli večernému lyžovaniu.

Vďaka dobrým snehovým podmienkam má Banko Ski Area najdlhšiu lyžiarsku sezónu v Bulharsku. 100% zjazdoviek je možné umelo zasnežiť a snežné delá sa starajú o predĺženie sezóny s dostatkom snehu. O rozmanitú ponuku sa starajú prírodné skokanské mostíky na úpätí vrcholu Todorka a freeriding v lese. Tou pravou výzvou bude pre skúsených lyžiarov čierna zjazdovka Alberta Tomby.

Čerešničkou na torte je najdlhší 16 km zjazd: z najvyššieho bodu lyžiarskeho strediska - vrcholu Todorka - zdoláte celkom 16 km a prekonáte 1 570 výškových metrov až do údolia.
 

Après ski Bansko

Špičkovou reštauráciou je Hadjirouskova Kashta, kde po večeroch spieva hostinský ľudové piesne. Pre tých, ktorým vyhovuje zábava na diskotékach alebo v kluboch do neskorých nočných hodín je ako stvorený Amnesia Disco Club. Diskotéka Happy End na Vás čaká priamo pri dolnej stanici lanovky a pozýva na návštevu všetkých milovníkov dobrej hudby a tanca.

Pre všetkých, ktorí radi trávia svoj čas aktívne sú tu v ponuke výlety v krásne zasneženej prírode, prechádzky na snežniciach alebo nočné lyžovanie na zjazdovke vedúcej do údolia. Známa úzkokoľajná železnička jazdí viackrát do dňa a teší sa veľkej obľube. 

Snowpark: Snowpark Bansko

Freestyleri pozor! V Bansku na vás čaká moderný a rozmanitý snowpark, ktorý sa vďaka rôznym skokom, prekážkam a dokonca jednej u-rampe postará o dostatok adrenalínu a zábavy. Do funparku, ktorý leží vo výške 2 500 m n.m., sa dostanete pohodlne pomocou sedačkovej lanovky Plato. Tešiť sa môžete na prvotriedny areál s rôznymi trubkami, bedňami a na skoky rôznych veľkostí. S úplne upravenou u-rampou sa Bansko okrem iného radí k jedným z top snowparkov Európy!

Izby v našej ponuke

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím